François Garcia Panzani

François Garcia Panzani

1967 ile 1972 yılları arasında Saint-Étienne Yüksek Sanat ve Tasarım Okulunda eğitim almış bir sanatçıdır. Eğitimini tamamladıktan sonra Sosyo-Eğitimci Yetkinilk Belgesi (C.A.F.A.S) ve Güzel Sanatlar Uluslarası Diploması (D.N.B.A) derecelerini elde etmiş ve kariyerine resim öğretmeni olarak başlamıştır.

1973 – 1978 yılları arasında lisede resim öğretmeni ve eğitim müdürü olarak görev yapmış ve öğrencilere sanatın dünyasını tanıtarak eğitimlerine katkıda bulunmuştur.

1989 – 2017 yılları arasında ise ÉCOLE AXE - SUD’un kurucu ortağı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Kazablanka ve Rabat, Fas; Créteil, Fransa ve İstanbul, Türkiye’deki çeşitli sanat okullarında konuşmacı olarak davet edilmiş ve danışmanlık yaparak deneyimlerini paylaşmıştır.

Sanat kariyerinde önemli bir dönem olan Eylül 1978 ile Eylül 2005 arasında, çeşitli yayınlar, Fransız ve yabancı basın, yaratıcı ajanslar ve stüdyolarla işbirlikleri gerçekleştirmiştir. İllüstratörlük alanında başarı elde ederek, önemli markaların ve kurumların projelerinde yer almıştır.

Çalıştığı yayınevleri: FILIPACHI, NATHAN, GALLIMARD, FLEURUS ve Kadın Hakları Bakanlığı Mesleki Eğitim Bakanlığı INFFO Merkezi

Fransız Basını:

Diners'Club, "F" Magazine, Lui, Playboy, Figaro Madame, Le Nouvel Observateur, Le Point, Marie France, Manpower, Médecines Douces...

Yabancı Basın:

ZÜRİH (Ringier Grubu), HAMBURG (Rolling Stone Dergisi), MİLANO (Dove vai Dergisi)

Reklam ajansları ve kreatif stüdyolar:

Arts et Affaires, Agence Bélier, Créacom, Deslegan BBDD, Ekvador, François BLANC. HMSA PANZANI, Publicis (Paris, Rouen, Marsilya), freelance. Agence RSCG Paris, STARKEY USA (Minéapolis), SAATCHI & SAATCHI, ZIG-ZAG...

Ek olarak, çeşitli etkinliklerde yer alarak sanatını geniş kitlelere tanıtmıştır. Özellikle Paris’te bulunan Villa d’Alésia’daki sergi ve Yves Saint Laurent ile işbirlikleri önemli olaylar arasında sayılabilir. Duvar resimlerinin yanısıra Arap Dünyası Enstitüsündeki “Mısır Mısır” Sergisi ve Villette Müzesi’nin planetoryumunda sahne tasarımı yapmıştır.